Gran Canaria
GranCanaria.com El Tiempo Hoy Home

Kultura

 

Kuchnia dla chwil pełnych radości

Wyobraź sobie, że otwierasz domową lodówkę, a z jej wnętrza patrzy na ciebie:

Cały ocean smaków gotowych, by wskoczyć do garnka prosto z morskich głębin. Cała kolekcja owoców i warzyw rodem z wyspy pełnej słońca. Słodkie połączenie przepisów ze stu najróżniejszych zakątków świata.

Talerz z pomarszczonymi ziemniakami i sosem mojo
Owoce tropikalne

Czymś takim właśnie jest kuchnia Gran Canarii. Kompendium smaków rodem ze 117 krain. Na wyspie przesiąkniętej rozmaitymi wpływami kultur i tradycji. Te zaś zmieszane są jak w brytfannie, opiekane piękną pogodą Gran Canarii i urozmaicone wszelkiego rodzaju produktami z otaczającego wyspę oceanu.

Jadąc na Gran Canarię, koniecznie trzeba poświęcić czas na zapoznanie się z takzwaną kuchnią chwil radosnych, kuchnią naszej wyspy. W tym celu należy udać się ścieżką wyznaczoną przez przekąski (enyesques). A następnie, dla podtrzymania nastroju, w kierunku pierwszego dania. Może to być zupa rybna. Albo duszone warzywa.

Roześmiana para wznosi toast przy posiłku
Para rozmawia przy lampce wina

Następnie możnaby się pokusić na przykład na wspaniałe danie z duszonej ryby “vieja sancochada”. Oczywiście razem z przystawką z tzw.zmarszczonych ziemniaków, czyli papas arrugadas. No i koniecznie trzeba też spróbować tutejszych mięs, te zaś są najlepsze w towarzystwie jednego z miejscowo wyrabianych win Oryginalnej Marki Gran Canaria.

Na koniec tej skromnej podpowiedzi (tylko przyjedź,a zobaczysz o ile więcej jest tu do wyboru), proponujemy deser o nazwie Bienmesabe, powstały na bazie migdałów, które dla tego specjału przybywają z najwyższych partii gór na wyspie.

Deser z bienmesabe
Różnorodne sery i wina

Na Gran Canarii widać promienną radość na ludzkich twarzach. Rozświetlają się one tak jak tarasy kawiarniane przy morzu po zachodzie słońca. A wszystko dzięki gastronomii, która jest wyjątkowa, bardzo smaczna, różnorodna, bazująca na świeżych owocach morza i z szumem oceanu przy stole. Każde danie jest tu dopieszczane. Do każdego dodaje się całymi łyżkami błękit nieba i wspaniałe towarzystwo, a wszystko to dla chwil pełnych radości.

Zabierz ze sobą Kuchnię Radosnych Chwil
Tutaj możesz poznać Przepisy kulinarne z Gran Canarii
Na dobry początek Przekąski
Kolej na pierwsze danie
Opisujemy równieżróżne dania główne
I oczywiście desery

Koniecznie serwować z lampką wyspiarskiego wina!


Na Gran Canarii jest do odkrycia cała wyspa smaków.
Kliknij tutaj aby poznać, co kryje każda miejscowość...

Agaete - Agüimes - Artenara - Arucas - Firgas - Gáldar - Ingenio - Las Palmas de Gran Canaria - Mogán - Moya - San Bartolomé de Tirajana - La Aldea de San Nicolás - Santa Brígida - Santa Lucía - Santa María de Guía - Vega de San MateoTejeda - Telde - Teror - Valleseco - Valsequillo de Gran Canaria

Organizacja Turystyczna Gran Canarii. Wszelkie prawa zastrzezone.
Marka chroniona